The Witcher 2. Sezonu Geliyor: Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı.

Netflix’in şu ana kadar en büyük bütçe ayırdığı orijinal dizilerinden biri olan The Witcher, romanları ve oyun serileri inanılmaz ilgiyle karşılaşınca geçtiğimiz yıl dizi serisi olarak izleyicilerin önüne sunuldu. İzleyicilerden ve eleştirmenlerden iki farklı yorum aldı. Bir taraf çok beğendiğini söylese de diğer taraf eleştirdi ancak büyük bir izlenme oranı aldı.

İkinci sezon onayı aldıktan sonra Şubat 2020’de çekimlere başlamıştı ama pandemi sebebiyle sete ara verildi. The Witcher çekimleri ileri bir tarihe ertelendi. Geçtiğimiz günlerde iyi haberler geldi; 2. sezon çekimleri 17 Ağustos’ta yeniden başladı. Çekimlerin başlamasıyla birlikte, serinin yeni sezonuna dair haberler de bir bir gelmeye başladı.

İkinci sezonda ise Geralt, Ciri’yi koruması altına alacak ve ona özel güçlerini kullanmayı öğrenmesi konusunda yardım edecek. Oyunseverler de özel güç kullanım sahnelerini merakla bekliyorlardı ve ilk sezonunda bu konuda eleştirilerini sunmuşlardı. Aynı zamanda yeni sezonda Geralt karakterinin geçmişine dair daha çok şey öğreneceğiz, karakterin arkasında nasıl bir hikaye yattığını da izleme şansımız olacak. Ciri ise artık geçmişini, ailesini ve yaşadığı tüm zorlu günleri geride bırakarak yeni bir sayfa açacak ve kendine yeni bir ‘aile’ kuracak.

The Witcher 2. Sezon ne zaman yayınlanacak?

Henüz net bir tarih verilmese de, çekimlerin ertelenmesinden kaynaklanan aksaklıklar sebebiyle yeni sezonun 2021’in son çeyreğinde yayınlanacağı düşünülüyor. Lauren Hissrich, konu ile ilgili yaptığı bir açıklamada dizinin ekibine ihtiyaç duydukları zamanı verdiklerini ve serinin yapımının hiçbir aşamasını aceleye getirmek istemediklerini söylemişti. 


Geçen Sezon Eleştirilen Noktaya Değinildi


Geçen sezon en çok eleştirilen nokta olan lineer olarak ilerlemeyen karmaşık anlatımıydı. Rivialı Geralt, Yennefer ve Ciri’nin iç içe geçen hikâyeleri birlikte anlatılsa da sezonun sonuna doğru aslında bu hikâyelerin farklı zamanlarda geçtiği anlaşılmış ve bu durum birçok izleyicinin hikayeyi takip etmesini zorlaştırmıştı.

Lauren Schmidt Hissrich’in açıklamalarına bakılırsa dizinin 2. sezonunda çok daha lineer bir hikâye ile karşı karşıya olacağız. 2. sezonda farklı zaman dilimlerinde geçen hikâyelerin daha az olacağını söyleyen Hissrich, hikâyenin lineer olarak ilerleyeceğini belirtti. Dizinin ana karakterleri ilk sezonda tanıtıldığı ve artık ortak bir amaç doğrultusunda hareket ettikleri için 2. sezonda yeniden geçmişe dönüp orijin hikâyelerini anlatmaya gerek kalmadığını ifade etti. Ancak bu durum 2. sezonda zamanda bazı oynamalar olmayacağı anlamına gelmiyor. Hissrich, ana karakterlerin hikâyesi bu kez lineer ilerleyecek olsa da 2. sezonda da flashback ve flashforward’ların olacağını açıkladı.+1
41
+1
78
+1
23
+1
94
+1
12
+1
1
+1
1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir