PS5 Türkiye fiyatı ne kadar? İşte meraklanan beklenen fiyat açıklandı!

Sony‘nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, 19 Kasım’da Türkiye’de satışa çıkıyor. PS5 için tavsiye edilen satış fiyatı ülkemizde 8 bin 299 TL olarak açıklandı.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in (PS5) Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu. PlayStation Türkiye ekibinden yapılan resmi açıklamaya göre PlayStation 5 Türkiye’de 19 Kasım’da teknoloji marketler ve web mağazalarında satışa sunulacak.

Yapılan duyuruya göre PS5’in Türkiye için tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 8 bin 299 TL olacak.

PlayStation Türkiye’nin resmi Twitter hesabından konuyla ilgili olarak yaptığı duyuru şöyle:

PS5’in vergisiz fiyatı ne kadar?

PS5’in Türkiye fiyatları genelde Sony’nin Avrupa pazarındaki kuruna göre hesaplanır. Avrupa pazarına 499 Euro fiyat etiketiyle satışa çıkacak konsol, vergisiz fiyatıyla bakıldığında 4.640 TL’lik bir fiyata denk geliyor. Bu da bize gösteriyor ki konsolun normal fiyatına ek olarak 3.659 TL’lik vergi ve ek zamlar bulunuyor. Üstelik bu fiyatla aldığınız konsolun kutu içeriğinde PS5’e ek olarak bir adet oyun kolu yer alıyor.

PlayStation 5’in temel özellikleri şu şekilde;

PS5, gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen 2 CPU işlemcilerinden alıyor. Cihazın 16 GB GDDR6 RAM’i ve 825 GB’lık bir SSD depolaması bulunuyor.https://tpc.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

PlayStation 5, aynı zamanda oldukça üstün ses özellikleriyle birlikte geliyor. Oldukça gelişmiş bir 3D ses teknolojisi olan Tempest 3D’yi kullanacak olan cihaz, yüzlerce farklı özel sesi aynı anda kullanılabilir hale getirecek.

PS5, görüntü kalitesi ile öne çıkacak. PS5 kullanıcıları, bir adet 4K TV yardımıyla, oldukça üstün bir görüntü kalitesi ile oyun oynayabilecekler.

Henüz FIFA 21, NBA2K 21 gibi oyunların Türkiye fiyatı bilinmiyor. Yakın zamanda yapılan açıklama ile birlikte oyun fiyatlarını buradan görebilirsiniz.

+1
1
+1
0
+1
4
+1
0
+1
76
+1
12
+1
94

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir