En İyi 11 Komedi Dizisi

11- Santa Clarita Diet

Kara komedi türündeki “Santa Clarita Diet” konu olarak, Los Angeles’ta yaşayan Joel ve Sheila çiftinin başından geçenleri işliyor. Emlakçılık yaparak geçinen ailenin sıradan hayatı, Sheila’nın yaşadığı tuhaf bir olayın ardından sıradışı bir hal alıyor. Dizi 3 sezon izleyicilerle buluşarak ekranlara veda etti.

Başrolde Drew Barrymore oynuyorsa dizinin kötü olma ihtimali zaten olamaz diyerek bu diziyi şiddetle öneriyoruz.

10- The Big Bang Theory

The Big Bang Theory MIT doktorası yapan, asosyal iki araştırma görevlisinin, sıradan bir garson olan, sarışın güzel Sheldon ile komşuluk ilişkilerini anlatıyor. The Big Bang Theory, Two and a Half Men’in yaratıcısı ve yazarı Chuck Lorre imzalı, zeka dolu bir komedi.

Dizi 12 sezon sürdü ve 2018 yılında sona erdi. Bilime ilginize varsa gülmek istiyorsanız bu diziyi izlemeyi unutmayın.

9- The Good Place

The Good Place, öldükten sonra kendisini The Good Place adlı yerde bulan Eleanor’un yaşadığı maceraları konu ediyor. Dünyada pek de iyi bir sicile sahip olmayan Eleanor, buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark etse de bunu çevresindekilerle paylaşmaz. Ne var ki Eleanor’un gelişinden sonra kasabada işler rayından çıkmaya başlar ve Eleanor, komşuları Chidi, Tahani ve Jason ile birlikte sıradışı maceralara sürüklenir.

Dizi 4.sezonuyla devam ediyor. Sıradan komedi dizilerinden sıkıldım diyorsanız ve farklılık arıyorsanız bu diziyi izlemeden geçmeyin.

8- Shameless

Shameless konusu Chicago’nun varoş bir semtinde geçiyor. Altı çocuk ve bir babadan oluşan Gallagher ailesini konu alan dizide evin babası olan Frank Gallagher; sahtekar, alkolik, ‘utanmaz’ bir adam. Evin en büyük çocuğu olan Fiona, fedakâr bir abla ve kardeşlerine annelik yapıyor. Evin reisi olan Frank Gallagher (William H. Macy) sahtekar, alkolik ve utanmaz bir babadır. Fiona Gallagher (Emmy Rossum) ise kardeşlerin en büyüğü, fedakâr, bir o kadar da belayı üstüne çeken karakterdir. Dizide ailenin ve her bireyin kendi içinde yaşadığı maceralar ele alınıyor. Dizide cinsellik, eşcinsellik, alkol, uyuşturucu ve benzeri konular yer buluyor.  10 sezonu yayınlanan dizi 11. Sezonuyla ekranlara veda edecek.

7-  Glee

Glee müzikal kavramına yeni bir soluk getiren ve akımın öncülüğünü yapan dizi oldu. Bir lisede kurulan müzik kulübüne katılan öğrenciler, onları çalıştıran hocaları ve tamamen karşı saftakiler arasındaki çekişmenin anlatıldığı hikayede, seçilen sevilen şarkıların uyarlanmasıyla kulakların pası da siliniyor.

Dizi 6 sezon devam ederek ekranlara veda etti. ‘Müzikal dizilerinden hoşlanıyorum ama keşke biraz da gülsem’ diyorsanız şiddetle tavsiye ediyoruz.

6- Rick and Morty

En kısa tanımıyla dizi, çatlak bir bilim adamının peşinden sürüklediği torunu Morty ile maceradan maceraya atılmalarını konu ediyor. Rick ve Morty’nin oldukça tuhaf ve tehlikeli yolculuklarını boyutlar arası seyahat olarak tanımlasak da bu tanım biraz yetersiz kalabilir. Öyle ki maceralar bir insan anatomisinin içinde de devam edebiliyor. Yani onlarınki sınırları kesin olmayan bir yolculuk. 4 sezon süren dizinin 5.sezonu pandemiden dolayı ertelendi.

5- Two Broke Girls

Dizi, yirmili yaşlarının ortasında yoksul bir aileden gelen Max Black ile zengin bir aileden gelen ama şimdilerde babası, Martin Channing’in, Bernard Madoff-esque Ponzi dolandırıcılık davası yüzünden beş parasız kalan Caroline Channing’in Brooklyn’de bir restoranda çalışmasını konu edinmektedir. İki yakın arkadaşın yaşamına tanık olacağımız dizi 6 sezon sonunda izleyicilere veda etti.

4- Brooklyn Nine-Nine

Bir polis karakolu ne kadar çılgın olabilir? Polis karakolu deyince hepimizin aklına resmi bir ortam, ciddi insanlar gelebilir. 22 dakikalık kahkahasız bu durum komedisi, seyircisine komedi ve eğlence vaat ediyor. 

Dizi, Brooklyn‘in 99 numaralı polis bölgesinde yer alan bir karakolda görev alan bir grup dedektifin ve karakol çalışanlarının yaşadığı komik ve eğlenceli olayları,  bölümlük konular eşliğinde anlatıyor. Kahramanlarımız her bölümde birbirinden garip davaları araştırırken, birbirleriyle yarışmaktan ve başlarını belaya sokmaktan da geri durmuyorlar.

7 sezon süren dizinin 8.sezonu 2021 yılında yayınlanacak.

3- Modern Family

Dizide anlatılan 3 çiftten birisi Jay ve karısı Gloria. İlk karısından ayrılınca Kolombiyalı güzel Gloria ile evlenen Jay, Gloria’dan yaşça çok büyük. Diğer bir çift ise Jay’in kızı Claire ile eşi Phil. Oldukça renkli bir çiftten bahsediyoruz ki Phil “renkli” kelimesinin hakkını veriyor. Diğer bir çift ise Jay’in üvey oğlu olan eşcinsel Mitchell ve onun eşi Cameron. Dizide bu 3 aile arasında bağlantılar anlatılmakta ve aileler arasında geçen her şey tüm mizahi yönü ile izleyiciye aktarılmakta. Rengarenk karakterlerden oluşan komedi dizisi 11. sezonuyla devam ediyor.

2- Friends

Friends; 20’li yaşlarında olan; karakterleri ve hayat hikayeleri birbirinden farklı 3’ü kadın ve 3’ü erkek olan bu 6 gencin New York’ta yaşadıkları komik ve hayat dolu maceralarını anlatıyor. Ayrıca diziye konuk olan 34 farklı oyuncu da bu hikâyeye ortak oluyor. Kâh üzülüyorlar kâh gülüyorlar, bazen aşk bazen ayrılık dolu çok kaliteli bir yapım. Sürekli vakit geçirdikleri Central Perk Cafe’de onların komedilerine çoğu sahnede ortak oluyor. 10 sezon süren bu yapımda, karakterlerin yaşları da dizi süresince gerçek hayatla aynı şekilde büyütülmüş ve hayat hikâyeleri bu duruma göre şekillendirilmiştir.

1-How I Met Your Mother?

Yer yer Barney’nin hayranlık uyandıracak kız tavlama taktiklerine şaşıracak, Marshall ve Lily’nin ilişkilerine hayran kalacaksınız. Ted’in aptal aşık hallerine yer yer sinirlenecek ve Robin’in Kanada’lı oluşuyla siz bile dalga geçeceksiniz.

Böylesine eğlenceli karakterlerle, hikayenin birbirine uyuşması ve bununla beraber kurgu ve görüntüde ki başarı diziyi kuşkusuz mükemmelleştiriyor. Genel olarak konuyu tek bir cümleyle özetlemek gerekirse sıkı dostlarıyla MacLaren’da bira içmeyi çok seven Ted, hayatının aşkını arıyor. Dizi 9 sezon sürerek ekranlara veda etti.

Her sene sıkılmadan Netflix’te tekrar tekrar izleyeceğiniz ve izlerken gülümsemenizin eksik olmayacağı bir dizi sizi bekiyor.

+1
241
+1
79
+1
25
+1
101
+1
11
+1
2
+1
7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir